Dbanie o higienę to podstawowa potrzeba każdego człowieka. Na rynku jest wiele produktów, które pozawalają kobietom dbać o siebie, o swoje ciało, swój komfort. Jednak w popularnych sklepach znajdziemy przede wszystkim kosmetyki syntetyczne. Natomiast podpaski czy tampony są chlorowane, a do ich produkcji używa się plastiku i innych szkodliwych dla środowiska materiałów. W dzisiejszym świecie, warto postawić na takie środki higieny, które zapewnią nam odpowiednią wygodę oraz będą ekologiczne. 

Okres – mniej męczący niż myślisz.

Okres to nie jest najprzyjemniejszy czas w życiu kobiety. Często wiąże się z gorszym samopoczuciem, zarówno tym fizycznym jak i spowodowanym dyskomfortem związanym z częstymi zmianami tamponów czy podpasek. Te problemy możemy jednak łatwo wyeliminować używając kubeczków menstruacyjnych. Kubeczek zapewnia ochronę nawet do 12 godzin, co oznacza, że zakładając go rano, możemy o nim zapomnieć na cały dzień. W dodatku jest to produkt wielorazowy, odpowiednio użytkowany będzie nam służył nawet wiele lat. To rozwiązanie zdecydowanie najbardziej ekologiczne ze wszystkich dostępnych na rynku.

Jak używać kubeczka menstruacyjnego?

Kubeczek można nosić cały dzień, gdy jednak musimy wymienić go poza domem, z pomocą przychodzą nam różne ekologiczne akcesoria dla kobiet. Protektory do aplikacji kubeczka pozwolą utrzymać czystość naszych miejsc intymnych nawet wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie zadbać o prawidłową higienę naszych dłoni. W podróży przydać się mogą także jednorazowe chusteczki do czyszczenia kubeczka menstruacyjnego. Są małe, więc możemy zapakować je do torebki i w każdej chwili swobodnie skorzystać, nawet jeśli nie będziemy miały dostępu do czystej wody.

W domu w utrzymaniu czystości kubeczka pomoże nam żel do mycia kubeczków menstruacyjnych. Jest całkowicie wegański oraz wyprodukowany na bazie naturalnych olejków eterycznych. Nie zawiera sztucznych barwników i parabenów, więc jest w pełni bezpieczny dla naszych miejsc intymnych. Jeśli mamy problem z aplikacją, sprawdzi się lubrykant do kubeczka menstruacyjnego na bazie wody.

Zobacz ekologiczne akcesoria do higieny dla kobiet: https://dziobak.com.pl/akcesoria-do-higieny-dla-kobiet