Każdy kto ma do czynienia z małymi dziećmi, wie jak łatwo potrafią się znudzić, zwłaszcza w podróży. Podróż bywa często uporczywa, nawet w przypadku dorosłych, a co dopiero dla najmłodszych. Oczywiście niektóre dzieci znoszą podróż przyjemnie, nie dając znać innym dookoła o swojej obecności, ale są też pociechy, dla których podróż jest udręką. Na szczęście istnieją sposoby na to, by temu zaradzić. Wybór mamy niezwykle szeroki od grzechotek do karuzel. Zatem co warto wybrać?  W sklepach internetowych możemy znaleźć coś odpowiedniego dla naszych pociech.

Przykładowe zabawki do podróży

Zabawki do podróży (zobacz zabawki do wózka i fotelika) powinny być na tyle ciekawe, żeby zająć czymś maluszka. Zabawka do fotelika, czy wózka powinna być przede wszystkim przenośna i małych rozmiarów. Grzechotki są dobrą opcją, potrafią zająć dzieci na dłuższy czas. Są małe i poręczne, więc w sam raz nadają się do samochodu. W okresie ząbkowania dzieci są szczególnie rozdrażnione i mają potrzebę gryzienia. Grzechotka nie tylko służy do zabawy, ale także do gryzienia, co pozwoli malcowi się odstresować i ukoić ból. Grzechotki są miękkie, przez co nikt nie musi martwic się o wybicie szyby, podczas jazdy.

Dobrą opcją są, także książeczki edukacyjne. Nie tylko rozwijają umysł małego dziecka, ale także są miękkie i łatwe do trzymania. Dziecko z łatwością może przesuwać sobie strony i oglądać obrazki. Książeczki mogą służyć również do gryzienia, gdyż są wykonane z materiału.

Zawieszki są opcją zarówno do samochodu, jak i do wózka. Dzidziuś może leżeć i z dołu spoglądać na zwierzątko. Wśród zawieszek istnieją, również takie z opcją wibrowania. Wibracje potrafią uspokoić dziecko oraz wzbudzić dodatkowo jego zainteresowanie.

Karuzele podróżne, tak jak w przypadku zawieszek są opcją do samochodu oraz do wózka. Dodatkowo karuzela gra uspokajające melodie, przy których dziecku łatwiej jest zasnąć. Zazwyczaj karuzele składają się ze zwierzątek. Dzieci uwielbiają tego typu maskotki, które również mogą posłużyć do gryzienia.

Zabawki do wózków i fotelików – udana podróż dla wszystkich

Oczywisty jest, że dziecko, które cieszy się z podróży, pozwala rodzicom na spokojną podróż. Dlatego, watro mieć zawsze w podróży jakąś zabawkę, by umilić podróż wszystkim pasażerom.