Jeśli chcesz mieć meble, które charakteryzują się wyjątkowym stylem i designem i które nie mogą pozostać niezauważone, a ich blask od razu przyciąga wzrok przyjaciół i gości, zdecyduj się na nabycie mebli ze szkła. Są to prawdziwe klejnoty, które się wyróżniają na tle pozostałych mebli i wydatnie wzbogacają wnętrze pomieszczenia nie tylko pod względem estetyki, ale też i funkcjonalności.

Szafki i witryny szklane

W przeciwieństwie do zwykłych, popularnych szafek, witryny i szafki szklane posiadają przezroczyste, szklane elementy, dzięki czemu zawartość ich jest widoczna. W tego typu meblach ze szkła wnętrze musi być zorganizowane według szczególnych kryteriów i zachowywać odpowiednią konfigurację.

Rozmiary i materiały, z którego zostały wykonane szafki i witryny szklane, różnią się w zależności od modelu i reprezentują sobą różne style.Tego rodzaju meble ze szkłem mogą być prezentowane w najbardziej popularnym stylu klasycznym, są wąskie i wysokie lub w stylu  kolonialnym, gdzie mają mniej smukłe kształty, a niektóre modele mają nawet powyżej jednego metra szerokości, natomiast stoły współczesne posiadają bardziej zwarte kształty.

Meble szklane w salonie

Meble szklane tej kategorii znajdują swoje miejsce zazwyczaj w salonie, gdzie, poza estetyczną, pełnią również funkcję wystawienniczą, ponieważ często właściciele przechowują w nich przedmioty kolekcjonerskie lub pamiątkowe, ale też używa się ich poza salonem. Szklana szafka jest bardzo użytecznym meblem ze szkła również w sypialni, gdzie służy do przechowywania pościeli, koszul lub swetrów, a w łazience pomaga utrzymać porządek w ręcznikach i kosmetykach. Meble ze szkła są również bardzo przydatne w pracowni lub w gabinecie, gdzie pełnią funkcję idealnych miejsc do przechowywania przedmiotów, które muszą pozostawać w zasięgu wzroku bez ryzyka zakurzenia.

Szklane stoły

Wśród asortymentu mebli ze szkła w ofercie można znaleźć również stoły, które chociaż stanowią jeden z podstawowych elementów wyposażenia domu i zazwyczaj pełnią określoną funkcję, to  mogą też odgrywać ważną, estetyczną rolę w wystroju pomieszczeń.

Dlatego w ofercie znajdują się najróżniejsze typy tego rodzaju szklanych mebli, a można tam znaleźć stoły i stoliki w różnych kształtach, stylach, kolorach i rozmiarach, Są dostępne stoły prostokątne, okrągłe i owalne, stałe i rozkładane, a dzięki wyrafinowanemu zdobnictwu można je dopasować do każdego pomieszczenia, zarówno do kuchni, jak i do salonu.

Meble ze szkła charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami, które nadają pomieszczeniu jasności i dynamizmu, stając się biegunem przyciągającym uwagę domowników i gości, a dodatkowo nadają osobowość całemu domowi.

Poznaj ofertę mebli ze szkła https://sklep.glastech.pl/meble