Założenie własnej działalności gospodarczej to obecnie nic trudnego. Nie wymaga to wielkiego poświęcania i wypełniania mnóstwa formularzy. Każdy kto chce podjąć tego typu wyzwanie i sprawdzić się na polskim rynku bardzo często obawia się natomiast problemów związanych z nieznajomością przepisów podatkowych i skarbowych. Czy słusznie?

Kto nam pomoże?

Większe problemy, jak twierdzą młodzi przedsiębiorcy, sprawia im prawidłowe rozliczanie się z urzędami skarbowymi i ZUS-em. Jest to spowodowane nieznajomością prawa podatkowego i innych przepisów. W związku z tym wielu przedsiębiorców szuka odpowiedniego biura rachunkowego, które będą w stanie im pomóc.

Jak się okazuje na przykład na Śląsku biura rachunkowe są szeroko dostępne i jest ich bardzo dużo (przykład – biuro rachunkowe Bochnia). Konkurencja ich jest tak duża, że można negocjować ceny. Ale jakie biura rachunkowe wybrać, żeby mieć pewność, że wszystko zrobią za nas rzetelnie i nie będziemy mieli problemów?

Gdzie szukać?

Biura rachunkowe warto sprawdzić na lokalnych forach internetowych miast, gdzie wielu ludzi poleca różnego rodzaju firmy bądź też przestrzega przed współpracą z nimi. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ możemy znaleźć tam naprawdę bardzo dużo cennych informacji na temat firm.

Oczywiście nie we wszystko należy wierzyć bo jak wiadomo konkurencja nie śpi i często oczernia swoich rywali na forach internetowych, jednakże prawda leży gdzieś po środku, a nas nic to nie kosztuje. Ważne jest to, żeby biuro posiadało specjalne ubezpieczenie, które na wypadek jakiejkolwiek kontroli i kary będzie wstanie pokryć konsekwencje ewentualnych błędów, tak żeby nie obciążać naszego budżetu.

Przykładowa oferta biura rachunkowego Bochnia – oferta