Wodór to najlżejszy istniejący na świecie pierwiastek. Jego atomy są też najmniejsze ze wszystkich. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom bez problemu może on wnikać głęboko w skórę i oddziaływać chociażby z wolnymi rodnikami. Ten mechanizm wykorzystuje zabieg znany jako <strong>peeling wodorowy urządzenia, </strong>który we współczesnej kosmetologii wykorzystywany jest do dokładnego i głębokiego oczyszczania skóry.

Na czym polega zabieg oczyszczania wodorowego?

Peeling wodorowy ( zobacz urządzenia) polega na wprowadzeniu w głąb skóry cząstek aktywnego wodoru. Zabieg ten realizuje się za pomocą specjalnych urządzeń. Wprowadzony do skóry wodór ma przed wszystkim działanie oczyszczające oraz przeciwstarzeniowe, neutralizuje bowiem wolne rodniki, które w głównej mierze odpowiadają za proces starzenia naszej skóry. Peeling wodorowy – urządzenia wykorzystuje jako medium strumień wody o podwyższonym ciśnieniu.

Zabieg jest bezbolesny, bezpieczny oraz całkowicie bezinwazyjny. Nie ma konieczności aby specjalnie się do niego przygotować. Nie jest potrzebna również rekonwalescencja. Oczyszczanie wodorowe daje najlepsze efekty po około 3-5 zabiegach. Zabiegi przeprowadza się w odstępach około 3 tygodni. Po takiej serii zabiegów sugerowane jest wykonywanie zabiegu przypominającego raz na miesiąc.

Wskazania oraz przeciwwskazania do peelingu wodorowego

Zabieg ten poleca się osobom w dowolnym wieku i dowolnej płci. Oczyszczanie wodorowe powinno być stosowane przez osoby, których skóra narażona jest na działanie zanieczyszczeń oraz intensywną ekspozycję na słońce, czyli właściwie przez każdego kto mieszka w mieście. Szczególnie dobre rezultaty peeling wodorowy daje w przypadku osób o skórze suchej oraz zmęczonej.

Zabieg będzie również skuteczny w przypadku osób o skórze naczynkowej oraz trądzikowej. W tym przypadku wodór oddziałuje głównie łagodząco, przyspieszając gojenie się ran oraz redukuje produkcję sebum. Pozytywne efekty z całą pewnością zaobserwują również osoby z widocznymi zmarszczkami czy opuchlizną.

Lista przeciwwskazań do zabiegu jest dość krótka. Wodorowe oczyszczanie nie powinno być wykonywane u osób cierpiących na nowotwory oraz opryszczkę, zabieg ten odradza się również kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią.