W pracy w firmach czy biurowcach często występuje problem braku osobistej zabezpieczonej przestrzeni, w której można byłoby przechowywać produkty lub wartościowe rzeczy osobiste. Łatwym i mało kosztownym rozwiązaniem są metalowe szafki śniadaniowe, które często możemy zobaczyć w filmach i serialach.

Teraz stają się naszą codziennością, a każdy pracownik może mieć swoje własne osobiste miejsce na przechowywanie śniadania lub takich drobiazgów jak klucze czy portfel. Są różne rodzaje szafek śniadaniowych, więc którą wybrać, aby nasze miejsce pracy było nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne? 

Szafki śniadaniowe, a przepisy BHP

O tym, że każdy pracownik powinien posiadać swoją szafkę śniadaniową mówi Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku. Niezależnie od tego jakiego rodzaju stołówka występuje w miejscu pracy, musimy mieć gdzie przechowywać swoje rzeczy osobiste.

Szafki śniadaniowe BHP https://abes.com.pl/product_info.php?products_id=2186 charakteryzują się drzwiami skrzydłowymi. Można je zawiesić na ścianie i łączyć w większe zestawy. Tego rodzaju szafki posiadają także specjalne miejsce, gdzie można umieścić dane właściciela. Jeżeli chcemy wiedzieć co znajduje się w szafce możemy zdecydować się na takie ze wstawką z pleksi.

Jaką szafkę śniadaniową wybrać?

Oczywiście to zależy od preferencji konkretnej firmy, jej pracowników oraz pracodawcy. Jednak warto wybrać takie wytrzymałe z wysokiej jakości blachy stalowej, co będzie gwarancją ich praktyczności. Ważne jest także zachowanie higieny i czystości, a niektóre modele szafek posiadają skośny daszek dzięki, któremu kurz tak łatwo się nie osadza i wygląda to schludnie i estetycznie. Istotnym elementem jest odpowiednie zabezpieczenie danej szafki.

W końcu jeżeli trzymamy w niej takie wartościowe przedmioty jak telefon i klucze nie chcemy żeby były one narażone na kradzież. Dlatego warto wybrać te zabezpieczone zamkiem cylindrycznym. Przy wyborze szafek zwracajmy uwagę na to czy posiadają one atest Państwowego Zakłady Higieny oraz są zgodne z obowiązującymi przepisami BHP.