Niemcy są krajem , z którego do Polski napływa najwięcej samochodów używanych. Dlaczego tak chętnie sprowadzamy auta z Niemiec? Ponieważ w obiegowej opinii, nasi zachodni sąsiedzi bardziej dbają o swoje samochody. Można tworzyć prawdziwe legendy o niemieckim porządku i dokładności. Czy decydując się na zakup auta z Niemiec warto zająć się tą kwestią samodzielnie? A może skorzystać z pomocy specjalistów?

Samodzielne sprowadzanie samochodów z Niemiec

Szybkie i wygodne podróże sprawiają, że coraz więcej Polaków z różnych zakątków kraju decyduje się na samodzielną wyprawę do Niemiec w celu znalezienia wymarzonego auta. Niewątpliwie takie rozwiązanie może się okazać dużo tańsze. W końcu nie poniesiemy tu prowizji związanej z pracą pośredników. Niemniej jednak, samodzielne sprowadzenie samochodów używanych z Niemiec to bardzo trudne i wymagające zajęcie.

Przede wszystkim, potrzebna jest tutaj wiedza i doświadczenie w zakupie aut używanych. Wbrew pozorom, nie wszystkie samochody używane z Niemiec są tak dobre i zadbane. Można trafić bardzo wyeksploatowane egzemplarze, które zostały „odmłodzone” na potrzeby sprzedaży. Kolejnym wyzwaniem są formalności, o które musimy zadbać po zakupie samochodu. No i oczywiście bariera językowa.

W Niemczech czy to na placu z autami czy w urzędach gdzie będzie trzeba załatwić wymeldowanie samochodu, tablice zjazdowe nawet jeśli znają w jakimś stopniu angielski to i tak będą rozmawiać tylko w języku niemieckim. Działa to na takiej zasadzie jeśli przyjeżdżasz do nich to musisz się dostosować do ich warunków. o tyle język motoryzacyjny jest nieco trudniejszy od zwykłych pogadanek na swobodne tematy.

Auto sprowadzone przez specjalistów

Warto zatem pomyśleć nad skorzystaniem z usług profesjonalnych firm, dla których sprowadzanie samochodów na zamówienie nie ma żadnych tajemnic. Plusy? Wszystkie formalności załatwia w naszym imieniu firma. Zyskujemy również gwarancję, że osoba dokonująca zakupu doskonale zna tamtejszy rynek i wie, jak odróżnić dobrą okazję od bubla.

Jeśli chodzi o koszty, wciąż możemy liczyć na lepsze ceny niż na rodzimym rynku. Specjaliści wiedzą, gdzie na miejscu znaleźć godne uwagi samochody na zamówienie z Niemiec. Nawet pomimo prowizji i opłat poniesionych z tytułu pracy pośrednika, możemy liczyć na bardzo dobrą ofertę cenową w zamian za zadbane auto w świetnym stanie technicznym.

Artykuł powstał we współpracy: https://autoagent.pl/sprowadzanie-auta-z-niemiec-koszty-i-formalnosci/