Jeszcze jakiś czas temu folie do szyb przyciemniały szybę tylną i te boczne szyby tylne, czyli dawały one anonimowość ludziom zazwyczaj siedzącym na tylnej kanapie, ale obecnie takie folie nie tylko przyciemniają. One także chronią szyby przed zarysowaniem. Mowa tu o tym, że tylne szyby też mają wycieraczki i jeśli mają też to ogrzewanie to są drogimi. Dlatego pokrywa się je folią do szyb, po to by ten pył i brud z dróg gruntowych przedwcześnie ich nie uszkodził.

Mowa tu o uszkodzeniach powiązanych z częściowym brakiem przejrzystości, ale  jeśli chodzi o przejrzystość to pomagają także rolety samochodowe, bo to właśnie dzięki nim światła drogowe aut jadących za nami lub intensywne światło słoneczne nie męczą naszego wzroku, czyli jest to przydatny gadżet motoryzacyjny lub gadżety, dzięki którym prowadzi nam się łatwiej, bo wzrok męczy się mniej.

Częściowe przyciemnienie szyby przedniej

Wielu doskonale wie o tym, że szybę przednią można częściowo przyciemnić od góry, czyli sama góra jest przyciemnioną mocno, a ta część trochę niżej już nieco słabiej. Jednym słowem taka folia do szyb powstaje po to, by chronić oczy kierowców przed zbyt intensywnym promieniowaniem słonecznym.

Nie jest to przyciemnienie całej szyby przedniej, tylko taka forma filtra polaryzacyjnego i dlatego dzięki tej folii znacznie lepiej widzimy to co się dzieje przed nami, czyli także sygnalizację świetlną.

Ten typ folii na szybę chroni też samą szybę przednią, która jest drogą i to zwłaszcza w przypadku limuzyn i właśnie dlatego warto jej zafundować dodatkową ochronę. Mowa tu o tym, że czasami wycieraczki danego auta uszkadzają szybę za pomocą piasku i pyłu, który dostać się na szybę. Ten niszczący wpływ zabrudzeń może zredukować sama folia.

Folia samochodowa i przepisy

Szyba czołowa i przednie szyby boczne mogą być pokrytymi folią do szyb i co najistotniejsze folia jest legalną, ale tu kluczowe znaczenie ma też i to, że folia musi przepuszczać dostatecznie wiele promieniowania i to w obydwie strony. Mowa tu o tym, że osoba kierująca pojazdem musi być doskonale widoczną i sama też musi dobrze widzieć sytuację wokół niej.

Tę widoczność może polepszyć odpowiednia folia, która niweluje szkodliwy wpływ intensywnego promieniowania słonecznego, czyli słońca znajdującego się wysoko na niebie, choć sama ochrona szyb też ma kluczowe znaczenie.

Różnego typu gadżety do domu, ogrodu, samochodu znajdziesz w sklepie Autofit.