Jeśli ktoś boryka się z jakąś wadą wzroku, stawia na soczewki okularowe lub też szkła kontaktowe. Możemy jednak z pełnym przekonaniem stwierdzić, że o wiele popularniejsze są te drugie i oczywiście jest to zrozumiałe. Trzeba pamiętać tutaj przede wszystkim o tym, że są one bardzo praktyczne. Skoro tak warto przyjrzeć się szkłom kontaktowym nieco bliżej, a najlepiej zrobić to przyglądając się okuliście. Dzierżoniów podobnie jak każde inne miasto w naszym kraju ma ich co najmniej kilku. Jak w związku z tym możemy podzielić takie soczewki?

Czas noszenia

Jeden z podziałów szkieł kontaktowych dotyczy czasu ich noszenia. Biorąc pod uwagę ten podział, wyróżnić możemy między innymi soczewki jednorazowe oraz wielokrotnego użytku.

Jak nie trudno się domyślić soczewki jednorazowe to takie, które założyć można tylko raz. Najczęściej robimy to o poranku, by wieczorem przed położeniem się do łóżka umieścić je w koszu. Poza tym okulista w Dzierżoniowie może nam zalecić soczewki wielokrotnego użytku, które dzielimy na dwutygodniowe, miesięczne czy kwartalne. Te także powinniśmy wieczorem zdjąć, ale umieścić w specjalnym pojemniku, aby rano założyć je ponownie.

Nie zapominajmy tutaj jeszcze o soczewkach rocznych, z których możemy korzystać nawet przez dwanaście miesięcy. Nie trudno się domyślić, że takie soczewki u okulisty w Dzierżoniowie będą również i najdroższe. Które soczewki patrząc na czas noszenia, interesują Was najbardziej?