Można zauważyć, że niewielkie psy o długich sierściach, zawładnęły sercami wielu ludzi w naszych miastach. Psy te doskonale się sprawdzają w niewielkich mieszkaniach, nie wymagając wielkiego ruchu.

To powoduje, że tymi rasami szczególnie się interesują osoby starsze, lub takie, które nie mają zbyt wiele czasu, na to by z psem wychodzić na długie spacery. Jednak to, że pies nie wymaga długich spacerów, nie znaczy, że nie wymaga uwagi i poświęcenia.

Codzienna pielęgnacja sierści

Wręcz przeciwnie, te długowłose pieski potrzebują więcej poświęcenia, gdyż trzeba im wyczesać sierść nie dopuszczając do jej zmierzwienia. Codzienna pielęgnacja sierści to nie wszystko, potrzebna jest również cykliczna wizyta u groomera, czyli psiego fryzjera. Wizyta u psiego fryzjera nie dla każdego psiaka jest czymś przyjemnym.

Przyjemne strzyżenie psów

Bywa tak, że strzyżenie psów Bydgoszcz jest dla naszych pupili czymś niezbyt przyjemny, nawet można powiedzieć, że jest to trauma. Dlatego ważne jest, by przyłożyć się do wyboru odpowiedniego salonu psiej piękności.

Tu nie tyle chodzi o wyposażenie salonu, czy też ilość proponowanych usług, ale przede wszystkim o to, by pies poczuł się w tym salonie jak u przyjaciela. Taki efekt można uzyskać jedynie poprzez odpowiednie podejście groomera do psów.

Ten fachowiec musi być dla psa przyjacielem. trzeba pamiętać, że narzędzia, których używa groomer, wydają często dziwne dla psa dźwięki, które mogą go denerwować. Nie trzeba, więc dodatkowo stresować naszego pupila, przez nieodpowiednie zachowanie psiego fryzjera.