Kupowanie wyprawki dla niemowląt to długie i czasochłonne zajęcie. Na rynku dostępnych jest tyle różnych produktów, że osobom niedoświadczonym czasem ciężko jest stwierdzić, czy dana rzecz rzeczywiście będzie potrzebna. Jedną z takich rzeczy jest suszarka do butelek i smoczków. Przyszli rodzice często zastanawiają się, czy jest ona niezbędna. Czy butelek nie można suszyć w taki sam sposób jak innych naczyń?

Suszarka do butelek i smoczków – odpowiednia higiena i wygoda

Większość przyszłych rodziców doskonale zdaje sobie sprawę, że dbanie o czystość butelek i innych akcesoriów dla niemowląt jest bardzo ważne, gdyż bakterie mogą przyczynić się do problemów z brzuszkiem u maluchów. O ile poprawne mycie i sterylizacja butelek jest czymś, czemu każdy rodzic poświęcił trochę uwagi, o tyle suszenie tych butelek często jest pomijane. A przecież jest ono tak samo ważne jak mycie – co z tego, że wysterylizujemy butelki jeśli potem wysuszymy je w niewłaściwy sposób?

Jak nie suszyć butelek do karmienia?

Należy zdawać sobie sprawę, że butelek do karmienia nie można suszyć w taki sam sposób jak naczyń, z których sami korzystamy. W przypadku naczyń najczęściej korzystamy z suszarki do naczyń lub po prostu wycieramy je ściereczką. Żaden z tych sposobów nie nadaje się do suszenia butelek, gdyż zarówno suszarka do naczyń, jak i ściereczka do wycierania, są miejscami pełnymi bakterii, które dobrze się czują w wilgotnym środowisku.

Dla naszego układu pokarmowego te bakterie nie są żadnym zagrożeniem, ale układ pokarmowy niemowlaków jest jeszcze niedojrzały i nawet takie bakterie mogą spowodować problemy żołądkowe u dziecka, a tego każdy rodzic chce uniknąć.

Jak suszyć butelki? Ociekacz do butelek idealnym rozwiązaniem

Idealnym sposobem na wysuszenie butelek do karmienia w taki sposób, żeby nie zniweczyć efektu sterylizacji i dokładnego mycia jest korzystanie ze specjalnego ociekacza. Ociekacz do butelek to po prostu tacka wyposażona w specjalne uchwyty, na których zawiesza się butelki do góry dnem i pozostawia do wyschnięcia.

Uchwytów jest kilka, co umożliwia jednoczesne suszenie kilku butelek. Może to się okazać istotne zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci, które jedzą nawet kilkanaście razy dziennie.

Więcej o produkcie przeczytasz tu: https://www.nanobebe.pl/product,suszarka-do-butelek-i-smoczkow,18634