Łazienka to jedno z niezbędnych pomieszczeń sanitarnych w każdym mieszkaniu, domu czy budynku użyteczności publicznej. Aby dobrze funkcjonowało i spełniało komfortowo swoją rolę, oprócz instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, powinno być wypełnione sprzętami ułatwiającymi korzystanie z niej.

Wygodna łazienka

Artykuły do łazienki takie, jak wieszaki, kosze na pranie czy regały na kosmetyki i zapasowe ręczniki to „must have” w każdym domu. Pomieszczenie przeznaczone na łazienkę jest zazwyczaj dość niewielkie, dlatego odpowiednia organizacja i zaplanowanie każdego centymetra jest kluczowe w wyposażaniu tego zakątka mieszkania.

W łazience często stoi pralka, a nawet suszarka, co dodatkowo ogranicza przestrzeń. Jednak, aby zoptymalizować takie wnętrze można zakupić specjalne regały nad pralkę, dzięki czemu zyskujemy extra miejsce do przechowywania. Ciekawym pomysłem na bałagan w kosmetykach pielęgnacyjnych są pudełka z pokrywką, które można układać jedno na drugim.

Indywidualny styl

Łazienka to miejsce, gdzie można się świetnie bawić stylami, przy okazji zachowując pełną funkcjonalność pomieszczenia. To takie akcesoria łazienkowe (https://abc-agd.pl/14-lazienka), jak elegancki stojaki na papier toaletowy, finezyjna szczotka do WC albo wysoka drewniana donica z sansewierią gwinejską potrafią nadać charakteru, który oddaje naturę domowników.

Mydelniczki, butelki do napełniania mydłem w płynie albo półeczki pod prostownicę czy golarkę elektryczną to wszystko drobne artkuły do łazienki, bez których nie sposób się obejść.

Bezproblemowe czyszczenie

Łazienka to miejsce, gdzie najczęściej może dojść do długotrwałego zawilgocenia. W trakcie kąpieli w wannie lub pod prysznicem unosi się dużo pary wodnej, a wentylacja nie zawsze jest w stanie szybko oddać jej nadmiar. Duże zawilgocenie sprzyja narastaniu bakterii i drobnoustrojów.

Z tego powodu łazienka jest  szczególnie często czyszczona. Akcesoria łazienkowe powinny wykazywać się łatwością oczyszczania i dezynfekowania. Najlepiej, aby były wykonane z plastiku, silikonu lub stali nierdzewnej czy aluminium. Przy sprzątaniu łazienki świetnie sprawdzają się silikonowe rękawice z wypustkami albo mopy o chłonnym wkładzie.