Żeglowanie staje się coraz bardziej popularne. Na spędzenie wakacji pod żaglami decyduje się coraz więcej osób. Niezależnie od wieku i zasobności portfela każdy może znaleźć ofertę na swoją miarę. Dla jednych będzie to spędzenia czasu na niewielkiej jednostce na Mazurach a dla innych rejs pełnomorskim jachtem po Morzu Śródziemnym.<br />Istotne jest również to, że nie trzeba być doświadczonym żeglarzem, żeby taką przygodę przeżyć. Bardzo ważne jednak jest by zdawać sobie sprawę z zagrożeń podczas rejsu i umieć zadbać o bezpieczeństwo.

Jak zadbać o bezpieczeństwo żeglujących – ratunkowe kamizelki pneumatyczne

Rejs jachtem to nie tylko beztroskie spędzanie czasu. To sporo obowiązków, a także niebezpieczeństw, które mogą spotkać żeglarzy. Z tego powodu łódź musi być wyposażona w odpowiedni sprzęt jak  kamizelki pneumatyczne  i asekuracyjne, liny bezpieczeństwa, lokalizatory, czy boje asekuracyjne.

Ponadto róg mgłowy, pasy i pochodnie ręczne.  Duże jednostki powinny mieć na pokładzie tratwy ratunkowe. Najważniejsze jednak by na pokładzie była dobrze wyposażona apteczka, a dla każdego członka załogi przeznaczona była jedna  kamizelka ratunkowa pneumatyczna .

Radość z wakacji na jachcie

Tak zwane wakacje pod żaglami, mimo że wiążą się z obowiązkami na pokładzie i potencjalnymi niebezpieczeństwami, to ogromna przygoda. To także uczucie wolności, którą daje nieograniczona przestrzeń wody. Dodatkowo jest to wielka odskocznia od codziennej rutyny. Obcowanie z naturą 24 godziny na dobę, oczyszczenie umysłu i relaks. Bardzo często można rejs połączyć z pływaniem w jeziorze lub morzu, łowieniem ryb, poznawaniem miast do których zawija jednostka. Dodatkowo to możliwość poznania swoich możliwości zarówno fizycznych, jak i psychicznych, kiedy spędza się wiele dni na niewielkiej przestrzeni z tymi samymi ludźmi.

Bardzo ważne w tym wszystkim jest jednak by podczas rejsu, na pokładzie znajdowały się osoby doświadczone i posiadające odpowiednie uprawnienia. Żadne  kamizelki pneumatyczne, czy bojki nie zastąpią umiejętności i wiedzy człowieka w chwili zagrożenia.

Zobacz pneumatyczne kamizelki ratunkowe: https://kompasyachting.pl/?product_cat=kamizelki-pneumatyczne