Już od pierwszych dni ciąży w głownie każdego przyszłego rodzica powstaje wiele pytań, a przygotowanie wyprawki do szpitala, czy odpowiednie przygotowanie pokoiku staje się jednym z ważniejszych celów w ich życiu. O ile wybór dobrego jakościowo i wytrzymałego wózka jest dla każdego oczywisty, tak inne kwestie związane z przygotowaniem się na przyjście na świat naszego potomka mogą budzić mieszane uczucie bądź obawy.

Z jakiego materiału pościel do łóżeczka i kołyski

Oczywistym jest, że gdy sięgamy po ubranka niemowlęce to zwracamy uwagę przede wszystkim na to jak się ono prezentuje, ale równie istotny jest dla nas aspekt jakości wykonania. Ekologiczna bawełna, mięciutka flanela czy ciepły polar to standard po jaki sięgamy podczas kompletowania wyprawki.

Jednak kiedy zaczynamy myśleć o przygotowaniu łóżeczka pojawia się pierwszy znak zapytania, bowiem nie jest tak łatwo wybrać odpowiednią pościel do kołyski czy dziecięcego łóżeczka (https://www.tamaja.pl/kategoria/posciel). Naturalnym wydaje się, że odruchowo sięgamy po materiały i produkty które wielokrotnie po prostu podobają nam się wizualnie. Czy jest to jednak odpowiedni sposób na wybranie produktu, który spełni nasze oczekiwania?

Wiele kompletów pościeli

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kompletów pościeli.  Niektóre zawierają jedynie podstawowe elementy takie jak poszewka na kołderkę, poduszkę i prześcieradło, jednak coraz więcej z nich wyposażonych jest również w ochraniacze na szczebelki, organizery czy nawet baldachim.

Bardzo modna w ostatnim czasie jest pościel dziecięca i niemowlęca wykonana z bawełny i podszyta mięciutkim polarem minky. Rozwiązanie to cieszy się bardzo dużą popularnością, gdyż użyte do jej wykonania materiały są bardzo delikatne i estetyczne. Niestety rozwiązanie to posiada pewien mankament, tj. polar minky jest nie tylko miękki, ale też i ciepły, dlatego nie jest polecany do dziecięcej kołyski.

Dużo lepiej sprawdza się standardowa bawełna, która nie ma takich właściwości grzewczych,  a w obecnych czasach spokojnie można wybrać taki wzór i kolorystykę jaka zadowoli gusta nawet najbardziej wybrednych.