Kiedy spodziewamy się dziecka, prędzej czy później staniemy przed kilkoma wyborami i decyzjami. Jedna z nich z pewnością będzie wybór wózka dla naszego malucha. W artykule tym zastanowimy się, na co zwrócić uwagę kupując wózek spacerowy.

Szeroki wybór wózków spacerowych

Na rynku istnieje wiele modeli, wybór jest więc trudny. Jakie więc zastosować kryteria i na co zwrócić uwagę, aby dobrać idealny model do naszych potrzeb.  Oto kilka z naszych propozycji:

  • cena – dla wielu z nas jest to kluczowy argument
  • nowy, czy używany – czasem warto zastanowić się nad wózkiem używanym. Możemy znaleźć dobry i zadbany model w atrakcyjnej ofercie.
  • waga – jeśli zmuszeni jesteśmy wnosić go po schodach, czy do środków komunikacji miejskiej warto szukać modelu o niskiej wadze
  • gdzie będziemy się poruszać, zwrotność – sprawdźmy, czy danym wózkiem łatwo się manewruje (jedną ręką) i czy da się nim jeździć na przykład po drogach nieutwardzonych (jeżeli planujemy go na takich wykorzystywać)
  • wiek dziecka – dla niemowlaka, który często śpi będziemy potrzebować innego wózka niż dla starszego dziecka.
  • możliwość i łatwość składania

Wózek spacerowy – lekki i poręczny

To pewnie tylko kilka ogólnych kryteriów, każdy kto szuka wózka ma swoje wymagania i potrzeby. Warto jednak pamiętać, że wózek spacerowy to w większości przypadków drugi wózek. Dlatego też naszym zdaniem powinien on być przede wszystkim lekki i poręczny.

Nasze spacery mają być przede wszystkim przyjemne, zarówno dla nas jak i naszych pociech. Mamy na nich odpoczywać, a nie martwic się, że znowu trzeba będzie szarpać się ze spacerówką na schodach lub kombinować, jak wejść do autobusu, czy zmieścić go w bagażniku.