Ostatnio wpadła nam w ręce nowa gra planszowa pod tytułem Biznes Internetowy. Ponieważ ma sporo pozytywnych opinii postanowiliśmy wydać około 50 złotych i pograć w gronie znajomych. Jak nasze wrażenia? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Pierwsze wrażenia

Grę kupiliśmy na znanym portalu aukcyjnym. Transakcja przeprowadzona bardzo sprawnie, więc ku naszej uciesze dostaliśmy ją przed weekendem. Po otwarciu pudełka ukazała się bardzo duża plansza z ciekawą grafiką, jak się później okazało na szczęście zalaminowana.

Podczas rozgrywki bowiem zdarzyło się nam rozlać ulubiony czerwony trunek, plansza jednak nie ucierpiała nawet w najmniejszym stopniu. Na pierwszy rzut oka gra bardzo podobna do obecnych już na rynku kultowych gier, których nazw nie musimy raczej wymieniać. Jednak już po przeczytaniu instrukcji wiedzieliśmy, że może być sporo ciekawiej. Warto zaznaczyć, że instrukcja napisana jest czytelnie i zrozumiałym językiem. Często bywa, że instrukcja zagranicznych gier jest przetłumaczona w taki sposób, że ciężko zrozumieć o co w grze chodzi.

Jednak nie tym razem. Wiadomo, że samo jej przeczytanie nie wyjaśni w 100 procentach wszystkiego, jednak już po kilkunastu minutach każdy z czwórki graczy wiedział na czym rozgrywka polega. Kolejną rzeczą, która nam się spodobała jest to, że płacimy w PLN (całkiem nieźle odwzorowane banknoty). Ogólnie pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.

 Zawartość pudełka

Gra zawiera:

– Duża, zalaminowana plansza ( wymiary : 470 x 600 mm ! )
– Kostka
– Magiczne kostki – 4 sztuki
– Małe elementy stopnia inwestycji
– Duże elementy stopnia inwestycji
– Pionki – 4 sztuki
– Polskie pieniądze (imitacja banknotów) : 200 zł, 100 zł, 50 zł, 20 zł, 10 zł.
– Zlecenia Płatności : 500 zł, 1000 zł.
– Punkty lojalnościowe : 100pkt, 200pkt.
– karty Akt Własności
– karty Szansa
– karty Ryzyko
– karty Komunikatory
– karty Praca
– karty Usługodawcy
– Tabelki aukcji i licytacji
– Tabelki ogłoszeń
– Instrukcja w języku polskim

 Krótki opis rozgrywki.

Rozgrywka gry Biznes Internetowy jest osadzona w wirtualnym świecie internetu. Jak w większości gier tego typu celem gry jest zdobycie jak największego majątku. Już na starcie jednak okazało się, że nie będzie to łatwe, choćby ze względu na dosyć mały kapitał początkowy.

Już od samego początku trzeba kombinować i wydawać z rozsądkiem. Nie warto kupować jak najwięcej i wszystkiego jak leci. Inwestujemy w portale i serwisy internetowe, inwestycje można wymieniać lub sprzedawać na aukcjach. Możemy także podjąć pracę zarobkową, zbieramy punkty lojalnościowe i wymieniamy je na nagrody, obracamy gotówką, zlecamy płatności internetowe.

Możliwości jest sporo, a to jeszcze nie koniec. Dochodzą bowiem zdarzenia losowe, zarówno pozytywne jak i negatywne. Fabuła jest naprawdę rozbudowana i zaskakująca. Nigdy nie można być pewnym sukcesu, trzeba myśleć, ale także mieć szczęście. Wygrywa ten, kto zgromadzi największy majątek a innych graczy doprowadzi do bankructwa.

 Podsumowanie:

Gra planszowa Biznes internetowy dostarczyła nam rozrywki na długie godziny. Nie znudziła się jednak po pierwszym dniu, jak to często bywa z grami. Bardzo ciekawa i zaskakująca fabuła, wiele się dzieje. Jakość wykonania to również duży atut gry.

Duża liczba pól, elementów, kart szans i zagrożeń. Niektóre elementy mogłyby być jednak odrobinę większe, gdyż te łatwo zgubić. Nam bardzo spodobało się to, że operujemy polska walutą. Dzięki temu grając z dziećmi można uczyć je wartości pieniądza oraz pokazać, że zarobić nie jest łatwo więc wydawać należy z rozsądkiem.

Jak już jesteśmy przy dzieciach to dzięki grze można nie tylko spędzić czas w gronie rodzinnym, ale także pokazać najmłodszym, że nie tylko internet, ale także życie daje nam wiele szans, ale także niesie ze sobą zagrożenia. Trzeba więc kierować się rozsądkiem, podejmować decyzje i liczyć się z tym, że czasem los nas zaskoczy.

Ogólnie bardzo ciekawa , solidnie wykonana gra, zapewniająca rozrywkę i edukację. Z pewnością warta swojej ceny, według mnie nawet i więcej. Idealna to gry w gronie rodziny i znajomych.