Jednym z popularniejszym zabiegów medycyny estetycznej jest laserowe zamykanie naczynek. Najczęściej zabieg wykonuje się na twarzy, ale z powodzeniem można go zastosować na naczynka widoczne na szyi czy nogach. Na czym polega ten zabieg?

Wiązka lasera jest kierowana na widoczne żyłki tzw. czerwone pajączki w celu zamknięcia naczynek i zmniejszenia ich widoczności. Poprzez odpowiednie dobranie długości fali i mocy wiązki laserowej krew w naczynkach zostaje podgrzana, co powoduje ich obkurczenie, a tym samym redukuje  widoczność na skórze.

Najlepszy sposób na usuwanie czerwonych pajączków – laserowe zamykanie naczynek w Krakowie.

Wskazania do zabiegu laserowego zamykania naczynek tj. płytko osadzone i widoczne naczynka czy naczyniaki starcze, gwiaździste oraz krwionośne, rumień i trądzik różowaty.

Zabieg jest bezbolesny, jednak przy większych zmianach pacjent może odczuć delikatne pieczenie. Po samym zabiegu skóra może być zaczerwieniona, może pojawić się również obrzęk, dlatego warto ją traktować delikatnie i łagodnie – powinniśmy zrezygnować z kosmetyków, które zawierają alkohol, a do wycierania twarzy zastosować mięciutką ściereczkę lub ręcznik. Pod żadnym pozorem nie można wykonywać zabiegów peelingujących.

Laserowe usuwanie pajączków – przeciwwskazania

Zabiegu laserowego zamykania naczynek nie należy wykonywać, gdy na skórze są skaleczenia, obtarcia lub inne uszkodzenia mechaniczne, gdy mamy zaawansowaną cukrzycę, epilepsję, w trakcie ciąży i karmienia piersią, podczas choroby nowotworowej.

Jakie uzyskamy efekty

Zabieg laserowego zamykania naczynek jest długotrwały, a efekty można zobaczyć już po kilku dniach. Do najbardziej widocznych efektów zalicza się; zamknięcie naczynek i zredukowanie ich widoczności, całkowite usunięcie naczyniaków i redukcja rumienia.

Laserowe zamykanie naczynek Kraków

Laserowe zamykanie naczynek można wykonać w każdym mniejszym i większym gabinecie medycyny estetycznej na terenie Krakowa, który będzie wyposażony we właściwy osprzęt. Najbardziej popularnym laserem jest laser neodymowo-yagowy, a przy wykorzystaniu odpowiednich filtrów optycznych możliwe jest uzyskanie długości fali 532 nm oraz 1064 nm.

Ustawienia te nie tylko pozwalają na zamykanie naczynek, ale również na redukcję blizn, wiotkości skóry, czy też redukcję płytkich zmarszczek i przebarwień.

Więcej dowiesz się ze strony kliniki Medycyny Estetycznej: https://leaclinic.pl/zamykanie-naczynek-krakow/