Nowoczesne technologie wielkimi krokami wchodzą do świata przemysłu i produkcji. Wykorzystanie innowacyjnych metod działania i narzędzi znacznie skraca czas pracy, zmniejsza koszty, jak również nie angażuje użycia siły przez człowieka.

Dzięki nowym możliwościom działania te wykonywane są w sposób precyzyjny, szybki i bezpieczny. Jedną z rewolucji na rynku jest wykorzystanie wózków mobilnych do prac transportowych. Czym są wózki transportowe? Jakie jest ich zastosowanie? Jakie można zauważyć zalety pracy z tymi narzędziami?

Czym są wózki transportowe?

Transportowe wózki mobilne to innowacyjne, inteligentne urządzenia transportowe, których charakterystyczną cecha jest bezzałogowe poruszanie się. Transport odbywa się zdalne lub dzięki wgranemu wcześniej systemowi. Przemieszczanie się tego rodzaju „robota” nie wymaga obecności operatora, a zadaniem sprzętu jest przewożenie towaru z jednego miejsca na drugie.

Zastosowanie wózków samojezdnych AGV.  Wózki samojezdne AGV opanowały cały rynek. Ich wszechstronność pozwala wykorzystywać je na każdym poziomie prac. Bezpieczeństwo, wydajność, precyzja prac daje możliwość stosowania ich w każdej branży.

Wózki transportowe można wykorzystać w :
– przemyśle,
– produkcji,
– magazynach,
– branży spożywczej,
– branży budowlanej,
– medycynie,
– sporcie,
– wielu innych.

Wózki transportowe i ich zalety

Wózki transportowe AGV posiadają wiele przydatnych zalet, które znacznie ułatwiają pracę.

  • wydajność – sprzęt jest bardzo wydajny, posiada możliwość ciężkiego załadunku, dzięki czemu możliwe jest przewożenie dużej ilości towaru. Udźwig niektórych modeli wynosi nawet do 1,5 tony.
  • oszczędność pracy – urządzenie może pracować w trybie ciągłym przez kilka dni,
  • bezpieczeństwo – wózki mobilne wyposażone są w systemy bezpieczeństwa oraz czujniki ruchu i zatrzymywania się. Ponadto posiadają one wgrany system GPS, który umożliwia starowanie robotem oraz kontrolowanie go,
  • współpraca z człowiekiem – wózki samojezdne AGV dostosowane są do pracy z człowiekiem, posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.