Sposób urządzenia łazienki w dużej mierze zależy od jej metrażu. W przypadku obszernego pomieszczenia, kłopotów jest niewiele, bo można swobodnie rozplanować wszystkie meble i urządzenia. W małym wnętrzu najczęściej prysznic zastępuje wannę. Jest to dobre wyjście także wtedy, gdy woli się kabinę prysznicową od wylegiwania się w wannie.

Jakie kabiny prysznicowe wybrać?

Wybór jest ogromny ale trzeba mieć świadomość, że kabiny prysznicowe dzielą się na:

  • kabiny, które mają brodzik,
  • kabiny bez brodzika.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem to wygodne rozwiązanie z tego powodu, że brodziki, a co za tym idzie, również kabiny posiadają różne kształty. Kabina prostokątna sprawdzi się, gdy w łazience jest więcej miejsca. To samo można powiedzieć o kabinie okrągłej, która nawet nie musi przylegać do żadnej ze ścian. Natomiast prysznicowa kabina narożna, czyli półokrągła będzie super wyjściem w małej łazience. Głębokie brodziki z przelewem wannowym mogą być przydatne, gdy w domu są dzieci lub osoby starsze. Wtedy mogą pełnić funkcję małej wanny.

Kabiny bez brodzika to rozwiązanie, które wymaga zaplanowania odpowiedniego odpływu. Najczęstsze ich rodzaje to odpływ liniowy lub punktowy. Często użytkownicy decydują się na odpływ liniowy schowany przy ścianie. Przy tego rodzaju odpływach, już na etapie kładzenia posadzki, trzeba ją odpowiednio wypoziomować i zdecydować o antypoślizgowych płytkach. Tu właśnie stosuje się drzwi prysznicowe.

Rodzaje drzwi do kabin prysznicowych.

Takie drzwi są zazwyczaj mniej lub bardziej przeźroczyste. Oczywiście dodatkowo powinny być na tyle szczelne, żeby woda nie wypływała na łazienkę. W zależności od rozmiarów kabiny, drzwi prysznicowe poruszają się na specjalnych rolkach. W zależności od rodzaju, mogą mieć jedno lub dwa skrzydła. Na ogól przesuwają się wzdłuż ścian kabiny, więc nie wymagają zbyt dużo miejsca. Inaczej jest w przypadku drzwi skrzydłowych, gdzie do ich prawidłowego działania potrzebna jest duża wolna przestrzeń w sąsiedztwie kabiny prysznicowej.

Kabiny gdzie nie ma drzwi.

Rozwiązania walk-in to kabiny bez drzwi. Właściwie jest to miejsce w łazience odgrodzone od podłogi do sufitu wielkim taflami szkła.Jednak taki plan wymaga zastosowania odpowiedniej wentylacji w łazience.

Znajdź idealne do swojej łazienki kabiny prysznicowe w salonie wyposażenia wnętrz Domino lub na stronie www.domino-online.eu/lazienka/kabiny-natryskowe.html