Litery przestrzenne mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Jest to bardzo popularne rozwiązanie szczególnie w miastach, jak na przykład Wrocław. Można ja montować na różne sposoby. Litery przestrzenne mogą być powieszone na ścianie, przymocowane do elementów wyposażenia lub stać na podłożu. Jeśli będą one powieszone to bardzo duże znaczenie ma miejsce ich zamontowania.

Czym kierować się przy wyborze miejsca na instalację z liter przestrzennych?

Kluczowym czynnikiem jest wysokość na jakiej są umieszczone. Litery przestrzenne powinny być dobrze widoczne dla każdego przechodnia. W budynku może to być wysokość wzroku, natomiast na zewnątrz lepiej zrobić to nieco wyżej. Kolejnym istotnym aspektem jest samo miejsce ich zawieszenia. Najlepiej aby była to ściana, w kolorze kontrastowym do liter, wtedy bowiem litery przestrzenne będą się efektownie prezentować. Będą one również lepiej wyeksponowane jeśli na ścianie nie będzie innych elementów, które mogą odciągać od nich uwagę. Jeśli takie elementy są, to wolna przestrzeń otaczająca litery przestrzenne powinna być odpowiednio duża.

Z jakich materiałów mogą być wykonane litery przestrzenne?

Litery przestrzenne mogą być wykonane z różnych materiałów. Jedną z opcji są litery metalowe, które doskonale sprawdzą się na powierzchniach zewnętrznych. Bardzo trwałe i odporne są również litery ze styroduru. Ich dodatkową zaletą jest, że nie tracą koloru. Wobec tego również świetnie nadają się więc do instalacji na zewnątrz. Do zastosowań wewnętrznych można wybrać lekki i bardzo funkcjonalne litery z pleksi. Są one tańsze niż te wykonane z metalu czy styroduru.

Na co zwrócić uwagę podczas montażu liter przestrzennych?

Litery przestrzenne trzeba jakoś przykleić do powierzchni na której mają zostać umieszczone. Wybór kleju jest bardzo istotny i ma duże znacznie jeśli chodzi o trwałość instalacji. Przykładowo litery przestrzenne na zewnątrz powinny być przymocowane klejem mrozoodpornym. Litery przed przymocowaniem należy odtłuścić, a powierzchnię do której będą przyklejane zmatowić papierem ściernym, Powinno to zapewnić lepszą przyczepność.

Litery przestrzenne zobaczysz na: http://www.reklamyswietlne.pl/litery-przestrzenne-wroclaw/