Na jaką ofertę turystyczną się zdecydować, aby wycieczka nie była tylko i wyłącznie formą rozrywki, sposobem na zabicie nudy i spędzenie wolnego czasu? Najlepsze i najbardziej wartościowe są te, na których możemy coś ciekawego zobaczyć,  czegoś nowego się dowiedzieć, wzbogacić swoją wiedzę, a także poznać całkiem nowe rzeczy.

Taka będzie właśnie wycieczka do Auschwitz Birkenau Krakow. Każdy przynajmniej raz w życiu powinien udać się do tego miejsca pamięci, które upamiętnia poległych, którzy zostali zagazowani lub zmarli z wycieńczenia, braku jedzenia, a także podczas ciężkiej pracy.

Zwiedzanie obozu koncentracyjnego

Obóz koncentracyjny utworzony przez III Rzeszę na polecenie Hitlera jest niechlubną „pamiątką” po II wojnie światowej. Został on zamknięty w 1945 roku, ale nadal czuć tam historię, złowrogi powiew. Obecnie utworzone zostało tam muzeum, które za darmo mogą zwiedzać turyści z całego świata.

Mają okazję spacerować po miejscach, gdzie w tragicznych warunkach musieli mieszkań i pracować ludzie, głównie Żydzi, Polacy i Romowie, a także ludzie innych nacji, których III Rzesza uznała za wrogów i przestępców.

Zwiedzanie baraków w Auschwitz

Podczas wycieczki do Auschwitz Kraków uda się odwiedzić baraki, w których ludzie mieli spać na podłodze lub drewnianych pryczach. Zobaczymy, gdzie jedli, myli się i spędzali najwięcej czasu. Zobaczymy także miejsce, w którym gazowano osoby, które uznano za najsłabsze jednostki. Uznano to miejsce za najtragiczniejsze z historycznego punktu widzenia. Było to miejsce zagłady, w którym zginęło ponad milion ludzi.

Nigdy wcześniej, a także nigdy później coś takiego się nie wydarzyło i mamy nadzieję, że już nigdy się nie wydarzy. Ku przestrodze warto to miejsce odwiedzić, aby nikomu nigdy już nie przyszło do głowy, że jakikolwiek sens ma tworzenie obozów koncentracyjnych i zabijanie ludzi na masową skalę.

Więcej o Auschwitz Birkenau Krakow dowiesz się na stronie: http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html