Z czym kojarzą się Wam meblościanki? Czyż nie z epoką głębokiego PRLu i pozostałością po nim? Owszem meblościanki były wówczas bardzo chodliwym meblem do przechowywania, ale w tamtych czasach za bardzo też nie można było wybrzydzać. Kupowało się to co było dostępne.

Dzisiejsze meblościanki na szczęście, w najmniejszym calu nie przypominają mebli z tamtych lat, a wręcz przeciwnie.

Są one jednym z częściej wybieranych designerskich mebli. Producenci i projektanci mebli dają upust swoim wyobraźniom i dzisiejsze meblościanki to istny majstersztyk.  Czym właściwie jest meblościanka? Jak sugeruje już sama nazwa jest to system mebli ustawionych na jednej ścianie.

Meble sprzed lat

Niegdyś zwarty i kilkumetrowy, dziś w niczym nie przypomina ciężkich mebli sprzed lat. Dzisiejsze trendy stawiają na minimalizm i lekkość. Meble te służą więc raczej do małego przechowywania, niż pełnią rolę szafy.

Na przykładzie takich modeli jak Hektor WM 9, 10, 11, Baros i Anton zauważyć można, że głównymi elementami składającymi się na meblościankę jest szafka pod telewizor, półka lub półki i dwie szafki tudzież regały, które można zarówno powiesić jak i niezależnie postawić.

Nowoczesne meblościanki z oświetlenie LED

Nowoczesne meblościanki w wielu przypadkach posiadają oświetlenie LED, do wyboru w  różnych kolorach. Nadaje to nowoczesnego wyglądu całemu systemowi oraz stanowi ciekawy zabieg unowocześniający wizerunek mebla.

Przykład tego znaleźć możemy w modelu Amber, posiadającym szklane wieńce, w które wpiąć możemy wspomniane już oświetlenie LED typu RGB.  Fani klasyki również znajdą coś dla siebie, chociażby w zestawie Rumba I-IV, który doskonale nadaje się do pokoju dziennego, salonu,  biura czy też pokoju dziecka.